آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 273466
تاریخ انتشار : 4 آذر 1399 11:47
تعداد بازدید : 5700

پذیرش تیم‌های سلامت دیجیتال در یازدهمین دوره شتابدهی سامسونگ-امیرکبیر

بازار سلامت دیجیتال تا 6 سال آینده به 600 میلیارد دلار می رسد

مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر پس از برگزاری 10 دوره شتابدهی برای تیم های استارت آپی، یازدهمین دوره شتابدهی خود را به راهکارهای نوآورانه حوزه سلامت دیجیتال اختصاص داده است. این موضوع علاوه بر اینکه به حساسیت موضوع سلامت در روزهای همه گیری بیماری برمی گردد اما بخشی از آن به دلیل موفقیت و دستاوردهایی است که استارت آپ های حوزه بهداشت و سلامت مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر کسب کرده اند.
undefined

فناوران- موضوع سلامت دیجیتال پس از شیوع کرونا بیشتر از قبل مورد توجه عموم جامعه، کارآفرینان و البته سرمایه گذاران هم قرار گرفت. به گفته آیدین پرنیا، داور مهمان دوره یازدهم مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر و مدیر آزمایشگاه نوآوری سلامت دیجیتال مدلین تنها در نیمه اول سال 2020 نزدیک به 382 قرارداد سرمایه گذاری به ارزش 9.2 میلیارد دلار برای رشد استارت آپ های حوزه سلامت دیجیتال امضا شده است. آیدین پرنیا در مورد ارزش بازار سلامت دیجیتال می گوید «در سال 2019 اندازه بازار سلامت دیجیتال صد میلیارد دلار بوده است. در حالی که پیش بینی می شود تا 6 سال آینده این بازار با رشد 26 تا 28 درصدی به 600 میلیارد دلار برسد». به گفته پرنیا رشد اندازه بازار، استقبال بیشتر سرمایه گذاران و بکر بودن حوزه سلامت دیجیتال از جمله نکاتی است که باعث توجه کارآفرینان و صاحبان ایده به این بخش شده است. دکتر سید فرشاد علامه، معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران و مشاور همراه دوره یازدهم شتابدهی مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر در مورد نوآوری در حوزه سلامت دیجیتال ایران می گوید: «در حوزه سلامت و علوم پزشکی ایران ظرفیت های بکر زیادی برای استارت آپ ها و شرکت های فن آور وجود دارد تا در این عرصه ها وارد شوند و نیازهای درمانی کشور را برطرف کنند. در واقع حوزه سلامت ایران بازار هدف بسیار بزرگی دارد و حتی می توان با یک رویکرد بین المللی به فعالیت در عرصه جهانی فکر کرد». به گفته معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران مباحثی مثل پیگیری و اطلاع رسانی به بیماران، پیشگیری و اصلاح سبک زندگی، ارائه مشاوره و حمایت از بیماران در پروسه درمان، فراهم کردن دارو و تجهیزات درمانی، ارتباط وسایل فناوری با تجهیزات درمانی از جمله موضوعاتی است که شرکت های دانش بنیان می توانند با ورود به آنها فعالیت کنند و بر جامعه تاثیرگذار باشند.

 بهزی؛ آموزش، مشاوره و پایش
استارت آپ بهزی یکی از تیم های رشد یافته در دوره اول شتابدهی مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر است که با تکیه بر ایده های نو و راهکارآفرین موفق شدند تا در دوران همه گیری بیماری به کمک کادر و مراکز درمان بیایند و برای حدود 2 میلیون بیمار خدمات آموزش، پایش و مشاوره انجام داده است.  بهار مازندرانی، بنیان گذار بهزی در مورد ضرروت وجود کارافرینان و کسب و کارهایی که بتوانند صنعت سلامت را رشد و توسعه دهند می گوید: «طبق آمارهای بین المللی نفوذ فناوری در حوزه سلامت یکی از پایین ترین آمارها را نسبت به حوزه های دیگر دارد که دلیل این امر هم حساسیت بالای این حوزه و سروکار داشتن با جان انسان هاست. در حالی که بخش بهداشت و سلامت هم مثل سایر حوزه ها بی نیاز از فناوری نیست».

 سیناپس؛ هوشمندسازی  بیمارستان ها
سیناپس یکی از تیم های مرحله هشتم شتابدهی مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر است که در حوزه هوشمندسازی بیمارستان ها و خدمات آنها فعالیت می کند و تاکنون برروی کیفیت درمان بیش از ۲۰ هزار بیمار تاثیر گذاشته است. فرید فرجی، هم بنیان گذار استارت آپ سیناپس معتقد است که حوزه سلامت دیجیتال به دلیل گذاشتن چنین تاثیراتی در جامعه یکی از بهترین حوزه ها برای ورود به عرصه کارآفرینی به شمار می رود.  فرجی در مورد ظرفیت های بخش سلامت دیجیتال می گوید: «طبق آمارهای بین المللی حوزه سلامت دیجیتال فضاهای خالی بسیاری برای ورود کارآفرینان دارد. سختی دریافت مجوزها، روبرو شدن با موضوع خطیر سلامتی گرچه ورود کارآفرینان به این حوزه را محدود کرده است اما وقتی آن ها وارد این فضا می شوند با  اقیانوسی آبی و پر از فرصت روبرو می شوند». اگر برای داشتن جامعه ای سالم و بهبود سلامتی افراد ایده های نوآورانه ای دارید، راهکارهای استارت آپی خود در حوزه سلامت دیجتال را برای یازدهمین دوره شتابدهی به مرکز فناوری سامسونگ -امیرکبیر ارسال کنید. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال ایده ها می توانند به صفحه اختصاصی این دوره در وبسایت مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر به نشانی samsung-aut-tech.com/cycle11 مراجعه کنند.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :