آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 273743
تاریخ انتشار : 22 آذر 1399 11:7
تعداد بازدید : 6488

خبری از تبلت و گوشی هوشمند برای۳میلیون دانش آموز بی بضاعت نیست

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: درخواست انجمن مددکاران اجتماعی از اداره های مختلف در مورد کمبود تجهیزات آموزشی از تبلت تا گوشی همراه ،جلساتی تشکیل شد واین موضوع مطرح شده اما هنوز هیچ نتیجه و خبری در این راستا نیست.
undefined

فناوران- مهدی اسماعیلی در مورد درخواست انجمن مددکاران اجتماعی برای تهیه تبلت و گوشی هوشمند دانش آموزان نیازمند گفت: درخواست انجمن مددکاران اجتماعی از اداره های مختلف نظیر کمیته امداد و بهزیستی، برخی از بانک ها، آستان قدس رضوی و بنیاد مستضعفان در مورد کمبود تجهیزات آموزشی از تبلت تا گوشی همراه بوده است. جلساتی تشکیل و این موضوع مطرح شده اما هنوز هیچ نتیجه و خبری در این راستا نیست.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: درخواست انجمن مددکاران اجتماعی در جهت کمک خرید گوشی هوشمند و تبلت به ۳ میلیون دانش آموزان فقط طرح موضوع شده و نیازمند زمان است تا مشخص شود هر دستگاه چه میزان توانایی کمک کردن به آموزش و پرورش در این شرایط را دارند.

وی ادامه داد: در برآورده آماری از تعداد دانش آموزان نیازمند احتمال دارد که این تعداد بیشتر هم باشد. در این بین دانش آموزان مشکلات دسترسی به اینترنت هم دارند و هر روز خبری از این جنس اخبار در راستای نبود اینترنت و گوشی هوشمند می شنویم. بر همین اساس دولت باید بیش از گذشته به این موضوع بپردازد.

وی افزود: امیدواریم خیرین مدرسه ساز امروزه به فقر آموزشی در قالب خرید تبلت و گوشی همراه به کمک دانش آموزان محروم ورود کنند تا شاهد جا ماندن دانش آموزی از تحصیل نباشیم

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، تصریح کرد: از بین بردن فقر یکی از ملزومات حاکمیت است، باید تمام سازمان ها همکاری لازم را با هم داشته باشند تا فقر را در جامعه ریشه کن کنند،کشور ما به لحاظ منابع کشوری ثروتمند است با توزیع نامناسب اعتبارات روبه رو است به ویژه در حوزه فقر آموزشی امیدواریم خیرین مدرسه ساز امروزه به فقر آموزشی در قالب خرید تبلت و گوشی همراه به کمک دانش آموزان محروم ورود پیدا کنند تا شاهد جا ماندن دانش آموزی از تحصیل نباشیم. 

عضو مجمع آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: دانش آموزان مناطق محروم، روستاها، عشایر و حاشیه نشین از گروه هایی هستند که به دلیل کمبود امکانات آموزشی لازم و ضروری از آموزش آنلاین از کلاس درس مجازی جامانده اند؛ هرچند آموزش و پرورش برای سر و سامان دادن و مدیریت این موضوع را اعلام کرد، کلاس های درس در مناطق روستایی و عشایری به شیوه حضوری برگزار می شود تا دانش آموزان از آموزش جا نمانند اما هنوز تکلیف دانش آموزان حاشیه نشین شهرها و مناطق محروم که به علت نداشتن ابزار از قافله آموزش مجازی عقب مانده اند مشخص نیست. و صدا و سیما به دلیل ارتباط یکسویه عملکرد کافی در آموزش را ندارد.

اسماعیلی تاکید کرد: علاوه بر جا ماندن دانش آموزان از آموزش های آنلاین، موضوع مهم دیگر آسیب های روانی این فضای مجازی برای دانش آموزان است که تهدیدی جدی برای دانش آموزان است در کنار دوری از کلاس درس ارتباط مستقیم با معلم و همسالان پررنگ می شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، خاطر نشان کرد: سهم محرومیت از فضای مجازی در شرایط کنونی بحث مهمی است ، از ملزومات دسترسی همه دانش آموزان به امکانات و زیرساختهای آموزشی برای تحقق عدالت آموزشی و تحقق اصل ۳۰ قانون اساسی این ضرورت را ایجاب می کند تا دولت نسبت به تامین ابزار آموزشی و مجازی برای دانش آموزان بازمانده از آموزش مجازی اقدام کند.

منبع:خانه ملتنظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :