آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 273749
تاریخ انتشار : 22 آذر 1399 11:36
تعداد بازدید : 4116

انتخاب رایزن های بازرگانی به اتاق ها واگذار می شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جمع فعالان اقتصادی در اتاق اصفهان از تصویب ۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای سرمایه در گردش واحدهای تولیدی در شورای پول و اعتبار خبر داد. او همچنین در تشریح سیاست وزارت صنعت گفت که ما می خواهیم موضوع انتخاب رایزنان بازرگانی را به اتاق های بازرگانی سراسر کشور واگذار کنیم.
undefined

فناوران - علیرضا رزم حسینی با بیان این مطلب، سیاست وزارت صنعت را روان سازی اقتصادی، جلوگیری از مجوزفروشی و پرهیز از رانت خواری اعلام کرد.

رزم حسینی گفت: به صورت جدی به دنبال تسهیل فرایندهای کسب و کار، حذف بخشنامه های زائد و امضاهای طلایی و کاهش بروکراسی سخت اداری برای تسهیل روند تولید هستیم.

وی درباره ابلاغیه های جدید صادراتی گفت: مسیر تازه ای را برای صادرکنندگان کشور فراهم کرده است.

به گفته رزم حسینی، ابلاغیه های جدید صادراتی مسیر تازه ای را برای صادرکنندگان کشور فراهم آورده است که با استقبال خوب این قشر مواجه شده است.

رزم حسینی گفت: اکنون صادر کنندگانی که از سال ۱۳۹۸ به بعد تعهد ارزی دارند می توانند یا ارز خود را در سامانه نیما بفروشند یا از محل واردات در مقابل صادرات به رفع تعهد ارزی خود مبادرت ورزند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در خصوص رایزنان بازرگانی گفت: ما به دنبال این هستیم که موضوع رایزنان بازرگانی را به اتاق های بازرگانی سراسر کشور واگذار کنیم تا با انتخابات و اجرای دستورالعمل ها، رایزن ها را انتخاب کنند.

منبع:اتاق ایراننظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :