آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3920
تاریخ انتشار : 24 آذر 1390 17:5
تعداد بازدید : 8961

پیش ثبت نام سیم کارت های اپراتور سوم در شهر کرج آغاز شد

روابط عمومی اپراتور سوم، در اطلاعیه ای از آغاز پیش ثبت نام سیم کارت های این اپراتور با نام تجاری رایتل در شهر کرج خبر داد.

فناوران - در این اطلاعیه آمده است، پیرو اطلاع‌رسانی های قبلی پیرامون آغاز پیش‌ثبت نام سیم‌کارت‌های «رایتل» اولین اپراتور ارایه دهنده نسل سوم تلفن همراه در نیمه دوم آذرماه در شهر کرج، اعلام کرد  که از هفته جاری امکان پیش ثبت نام انواع سیم‌کارت‌های این اپراتور شامل سیم‌کارت‌های دایمی، اعتباری و دیتا از طریق وب سایت این شرکت به آدرس اینترنتی reg.rightel.ir برای شهروندان کرجی فراهم شده است.شهروندان شهر کرج می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی فوق و با ثبت اطلاعات خود، شامل آدرس و کد پستی معتبر در شهر کرج، شماره منتخب مورد نظر خود را انتخاب و نسبت به پیش ثبت نام اقدام کنند.
ثبت‌نام قطعی جهت واگذاری سیم‌کارت‌های نسل سوم پس از پایان زمان پیش ثبت نام و در دی ماه انجام خواهد شد.
شایان ذکر است پیش‌ثبت نام علاوه بر سایت شرکت از هفته آینده در مراکز پستی منتخب نیز انجام می‌شود. شهروندان گرامی می‌توانند جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و آدرس دفاتر پستی منتخب در کرج به وب سایت «رایتل» به آدرس اینترنتی www.rightel.irمراجعه کنند.
لازم به ذکر است با توجه به مراحل اولیه آغاز به کار شبکه، طبیعتا سرویس‌های نسل سوم صرفا در کرج و در محدوده تحت پوشش شبکه قابل ارایه خواهد بود.
 

گفتنی است رایتل، اولین اپراتور ارایه دهنده خدمات نسل سوم موبایل پیش ثبت نام سیم کارت‌های خود را از شهرستان کرج آغاز کرده است. برای پیش گیری از هرگونه خطا و انتخاب سیم کارت متناسب با نیازهای خود، این متن را مطالعه کنید:
انواع سیم کارت
سیم کارت دایمی:

دارندگان سیم­کارت­های دایمی رایتل می‌توانند از انواع خدمات ارایه شده توسط رایتل (شامل مکالمه عادی، مکالمه تصویری، اینترنت و غیره) استفاده کنند و هزینه مکالمات و سایر خدمات مورد استفاده را در پایان هر دوره با دریافت صورتحساب پرداخت می‌کنند. همچنین طرح‌ها و بسته‌های خاصی ویژه این مشترکان ارایه خواهد شد که شامل خدمات متنوع با هزینه هایی کمتر از تعرفه های عادی خواهد بود.
سیم کارت پیش پرداخت:

مشترکان این نوع سیم کارت­ها، بدون پرداخت هزینه اشتراک ماهانه و با شارژ کردن حساب خود ازطریق خرید کارت شارژ و یا سایر روش های اعلام شده در رسانه ها و تارنمای رایتل، می‌توانند تا سقف اعتبار موجود در حساب خود از انواع خدمات شبکه رایتل (شامل مکالمه عادی، مکالمه تصویری، اینترنت و غیره) استفاده کنند. طرح های مخصوص این مشترکان در زمان تحویل سیم کارت از طریق رسانه ها و تارنمای رایتل اعلام خواهد شد.
سیم کارت دیتا:

این سیم کارت ها ویژه دسترسی به خدمات دیتا و اینترنت پرسرعت است.

دارندگان سیم کارت­های دیتا، می توانند به طور دایم و به صورت سیار با استفاده از دستگاه های مختلف نظیر انواع Tablet، مودم‌های جیبی با قابلیت 3G ، لپ تاپ هایی که محل نصب سیم کارت دارند و غیره از اینترنت استفاده کنند.

همچنین این سیم کارت ها قابلیت ارسال و دریافت پیام کوتاه (SMS) را دارند.

مشترکان سیم کارت دیتای رایتل جهت کاهش هزینه های ارتباطی خود نسبت به تعرفه های عادی، می توانند با توجه به نوع نیاز خود یکی از طرح هایی که در زمان تحویل سیم کارت ارایه می شود را انتخاب کنند. سیم کارت‌های دیتا در این مرحله فقط به صورت پیش پرداخت ارایه خواهد شد.
شرایط پیش ثبت نام:

1- رایتل در این مرحله صرفاً پیش ثبت نام انجام می دهد، این بدین معناست که متقاضیان دریافت سیم کارت در این مرحله مشخصات خود را به رایتل اعلام می کنند و در زمان واگذاری سیم کارت ها در اولویت قرار خواهند داشت.

2- هر متقاضی در این مرحله فقط یکبار مجاز به پیش ثبت نام است، درصورتی که به هر طریقی با یک کد ملی بیش از یک بار ثبت نام انجام شود، رایتل حق دارد که همه آنها را ابطال کند.

3- زمان تکمیل ثبت نام و نحوه تحویل سیم کارت از طریق همین سایت و رسانه های ارتباط جمعی اعلام خواهد شد. طبیعی است در زمان تکمیل ثبت نام هزینه های لازم دریافت خواهد شد.

4- در این مرحله متقاضیان فقط می توانند جهت پیش ثبت نام در شهر کرج اقدام کنند. نشانی و کدپستی ذکر شده در فرم، محل ارسال سیم کارت خواهد بود. لذا مسوولیت ورود اطلاعات و آدرس اشتباه به عهده متقاضی است.

5- در حال حاضر فقط از اشخاص حقیقی پیش ثبت نام به عمل می آید. زمان ثبت نام سازمان‌ها و اشخاص حقوقی از طریق همین سایت اطلاع رسانی خواهد شد.

6- برای تکمیل پیش ثبت نام، بارگذاری تصویر واضح و خوانا از پشت و روی کارت ملی متقاضی الزامی است. فایل این تصاویر لازم است به فرمت JPG و حداکثر با حجم 100 کیلو بایت باشد. روشن است که درصورتی که هر نوع فایل غیر مرتبط و یا مختل کننده سیستم بارگذاری شود، حق پیگیری قانونی برای رایتل محفوظ خواهد بود.

7- جهت افزایش امنیت سایت در مراحل جستجو و رزرو شماره مورد درخواست متقاضی یک کد امنیتی ایجاد می‌شود که ورود آن توسط متقاضی الزامی است.

8- هر متقاضی می تواند یک شماره از محدوده شماره های ارایه شده برای سیم کارت‌های دایمی و پیش پرداخت انتخاب کند؛ در صورت صرف نظر از این انتخاب، در هنگام دریافت سیم کارت شماره تعیین شده توسط رایتل به وی اختصاص خواهد یافت. برای سیم کارت‌های دیتا امکان انتخاب شماره منظور نشده است.

9- حفظ صفحه نهایی شامل شماره پیگیری که پس از تکمیل پیش ثبت نام نمایش داده می شود، به عهده متقاضی است. این صفحه را چاپ و تا زمان ثبت نام نهایی نگهداری کنید و یا آن را به صورت مطمئنی در کامپیوتر خود ذخیره کنید. ارایه این اطلاعات جهت ثبت نام نهایی الزامی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :