آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 52314
تاریخ انتشار : 4 خرداد 1393 10:55
تعداد بازدید : 1491

احتمال رای‌گیری مجدد

فیلترینگ اینستاگرام رای نیاورد

یک عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه از دستور دادستان کل کشور به وزارت ارتباطات مبنی بر فیلترینگ اینستاگرام ابراز بی اطلاعی کرد و گفت: احتمالا این موضوع در جلسه هفته آینده کارگروه در دستور کار قرار خواهد گرفت.

ایسنا - رمضانعلی سبحانی فرد گفت: در جلسه های گذشته کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه که برای بررسی فیلترینگ اینستاگرام تشکیل شده بود، در آرای ماخوذه از اعضا برای فیلترینگ این نرم افزار تشکیک شد و نتیجه این شد که این نرم افزار فیلتر نشود. وی با بیان اینکه کارگروه در هفته جاری به دلیل تعطیلی مبعث جلسه ای ندارد، گفت: احتمالا نامه دادستان برای فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار جلسه هفته بعد کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه قرار می گیرد و در آن جلسه در این باره تصمیم گیری خواهد شد. نماینده مردم سبزوار در مجلس همچنین گفت: وی پیش تر رای به فیلترینگ اینستاگرام نداده بود.
بر اساس این گزارش مقامات قضایی روز جمعه حکم قضایی فیلترینگ شبکه اینستاگرام که پیش از این در لیست اپلیکیشن های ممنوع کمیته فیلترینگ بود را به خاطر شکایت شاکی خصوصی صادر کردند.
در خبر کوتاهی که خبرگزاری مهر به نقل از یک مقام آگاه بدون ذکر نام وی منتشر کرد آمده: این شبکه اجتماعی موبایلی، به دلیل دارا بودن شاکی خصوصی در لیست مسدودیت دسترسی قرار گرفته است.
وی با اعلام اینکه دستور قضایی برای فیلتر شدن شبکه اجتماعی اینستاگرام صادر شده، گفت: این حکم قضایی به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای اجرا ابلاغ شده است. این مقام آگاه گفت: دستور فیلترینگ اینستاگرام به دلیل نقص حریم خصوصی افراد صادر شده و این دستور ارتباطی با تصمیمات کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه ندارد. این حکم قضایی مستقیما از سوی دادستانی به وزارت ارتباطات برای اجرا ابلاغ شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :