آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 660
تاریخ انتشار : 15 مرداد 1390 12:0
تعداد بازدید : 8486

تغييري در سازمان ايجاد شده؟

سازمان نظام صنفي رايانه اي در حالي وارد هفتمين سال فعاليت خود شده كه برخي انتظارات صنفي براي تغيير و تحولات در آن برآورده نشده است. در سال هاي گذشته اشكالاتي به سازمان وارد مي شد كه با توجه به نوپا بودن آن، تا حد زيادي قابل اغماض و چشم پوشي بود. اما در شرايطي كه نظام صنفي رايانه اي در آستانه سومين دوره انتخابات هيات مديره خود قرار دارد، تداوم برخي مسايل و مشكلات قابل قبول نيست.

غرض، نوشتن از كاستي‌ها و مشكلات سازمان از ابتدا تا كنون نيست، اما در روزهاي آتي اين صنف در آستانه شرايطي قرار دارد كه مي‌تواند منجر به تغيير و يا ابقاي وضع موجود شود. در شرايطي كه زمان اندكي به انتخابات سازمان باقي مانده، گمرك اقدام به ابلاغ بخشنامه‌اي كرده كه به موجب آن واردات كالاهاي ‌IT تنها به پنج گمرك تخصصي محدود مي‌شود. اينكه چرا بخشنامه مذكور بايد براي صنف فناوري اطلاعات صادر شود و تاثير آن بر سرنوشت بخش عمده اعضاي سازمان نظام صنفي رايانه‌اي چه خواهد بود، بماند براي بعد، اما اينكه آيا اتخاذ چنين تصميمي با نظر سازمان نظام صنفي بوده و اصولا نظر صنف از حيث تاييد يا اشكال به ابلاغ بخشنامه مذكور چه بوده، روشن نيست.

اين پرسش از آن جهت مطرح است كه انتظار می‌رود اكثر تصميم‌هاي مرتبط با حوزه فناوري اطلاعات با نظر مشاركتي و يا مشورتي اين سازمان هفت‌ساله باشد. در نهايت آنكه سردي تنور انتخابات سازمان را باید  به ابلاغيه مذكور و انتصاب مشاور ارتباطات اضافه كرد و نتيجه را ديد.

در رسانه‌ها كه تفاوت و تغييري در شيوه مواجهه و تعاملات رسانه‌اي اين سازمان مشاهده نمي‌شود، اينكه از نظر ارتباطات درون سازماني تغييري ايجاد شده هم اطلاعي در دست نيست. به هر تقدير هفت سال پس از تاسيس سازماني كه بايد جايگاه مهمي در ساختارهاي تصميم‌ساز و تصميم‌گير كشور پيدا كند، انتظار تغییر رويه‌اي با وضع موجود نمي‌رود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :