آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 726
تاریخ انتشار : 16 مرداد 1390 14:26
تعداد بازدید : 9947

رييس كميته فني كارگروه فناوري اطلاعات و ارتباطات كشور (فاوا):

طرح ساماندهي وبگاه هاي دستگاه هاي اجرايي تدوين شد

رييس كميته فني كارگروه فناوري اطلاعات و ارتباطات كشور (فاوا) گفت: پيش نويس طرح ساماندهي وبگاه ها و درگاه هاي دستگاه هاي اجرايي در اين كميته نهايي و براي طي مراحل بعدي به كميسيون تخصصي فاوا ارسال شده است.

روابط عمومي سازمان فناوري اطلاعات - سعيد مهديون افزود: اين پيش‌نويس در 9 ماده تدوين شده و براي تصويب نهايي به كميسيون تخصصي كارگروه ارسال شده است.
وي افزود: براساس يكي از مواد اين پيش‌نويس، وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات موظف است به منظور ارايه موثر خدمات و اطلاعات نسبت به تدوين و ابلاغ "راهنماي ساماندهي وبگاه‌ها و درگاه‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي جمهوري اسلامي ايران" اقدام و آن را به صورت ساليانه به‌روز رساني كند.
مهديون با بيان اينكه اين طرح در راستاي اجراي سند راهبردي نظام جامع فناوري اطلاعات تدوين شده است، گفت: نظام‌مند كردن مراحل مختلف طراحي، پياده‌سازي، به‌روزرساني، نگهداري و پشتيباني وبگاه‌‌ها و درگاه‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي در راستاي توسعه خدمات الكترونيكي از جمله اهداف تدوين اين طرح محسوب مي‌شود.
وي گفت: از ديگر اهداف درنظر گرفته شده براي تدوين اين طرح مي‌توان به جلوگيري از اتلاف منابع و هزينه‌ها، جلب اعتماد و رضايت مردم در دريافت خدمات الكترونيكي و همچنين ارتقاي جايگاه كشور در مجامع بين‌المللي اشاره كرد.
رييس كميته فني كارگروه فاوا با اشاره به شرايط ارزيابي درگاه‌هاي دستگاه‌هاي دولتي گفت: در صورت تصويب نهايي اين طرح در كارگروه تخصصي فاوا، شاخص‌هاي ارزيابي وبگاه‌ها و درگاه‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي بر اساس راهنماي تدوين شده از سوي وزارت ارتباطات تدوين مي‌شود تا انتهاي هرسال سنجش ساليانه اين درگاه‌ها بر اساس آن انجام شود.
مهديون افزود: در اين پيش‌نويس تاكيد شده است كه ميزباني تمامي وبگاه‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي بايد در مراكز داده داخل كشور انجام شود و مالكيت و تابعيت وبگاه‌ها و درگاه‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي با دستگاه مربوطه خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :