fanavaran
آخرین اخبار
سرویس های خبری
پربیننده ترین خبرهای سرویس
اخبار برگزیده سرویس
گزارش سرویس
{#foreach $T.table as record}{#/for}
کد خبر : 273746
تاریخ انتشار : 22 آذر 1399 11:25

با حمایت اتاق بازرگانی تهران

سه مستند کارآفرینی در جشنواره سینما حقیقت به نمایش درمی آید

مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران، ضمن رونمایی از پوستر بخش مستند کارآفرینی جشنواره سینما حقیقت در اینستاگرامش، اعلام کرد که سه مستند «ف.الف»، «زیر این چتر باران می بارد» و «راه ناتمام» که تولید مشترک اتاق بازرگانی تهران و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی هستند در این جشنواره به نمایش درمی آیند.
undefined

فناوران- پس از آنکه برای سال ها و دهه ها، مفاهیم کارآفرینی و تولید و ثروت و هم چنین شمایل کارآفرین در ساخته های سینمایی و تلویزیونی غالباً نادرست، غیرواقعی و دچار سوگیری های ایدئولوژیک بود، پارلمان بخش خصوصی پایتخت برای اصلاح این رویه و تشویق و ترغیب کارآفرینی، ثروت آفرینی و توسعه فعالیت های مولد اقتصادی با همکاری جامعه هنرمندان و نهادهای بخش خصوصی و دولتی این حوزه، به ترویج انعکاس صحیح این مفاهیم از دریچه دوربین سینما و پرده نقره ای روی آورده است.

در این مسیر یکی از نخستین اقدام اتاق بازرگانی تهران، در همکاری با جشنواره فیلم مستند سینما حقیقت از سال 1398 رقم خورد و بخش «کارآفرینی» به این جشنواره افزوده شد تا مستندسازان به ساختن فیلم در این حوزه تشویق شوند. هم چنین اتاق تهران با همکاری مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با ارائه طرح ها و سوژه ها و داده هایی که ساخت این مستندها را تسهیل می کند، تلاش کرد در راستای تولید بیشتر آثار ارزشمندی با موضوعات مشکلات اقتصادی، زندگی کارآفرینان و شکل گیری بنگاه های تولیدی صدای کارآفرینان را به گوش آحاد جامعه برساند.

این همکاری تاکنون به ساخت سه مستند منجر شده است که در بخش کارآفرینی جشنواره سینما حقیقت امسال به نمایش درمی آید و به رقابت با دیگر تولیدات این حوزه می پردازد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران نیز در همکاری با ستاد خبری جشنواره سینما حقیقت، پوستر بخش کارآفرینی این جشنواره را که توسط رضا عابدینی طراحی شده است، رونمایی کرد.

رئیس اتاق تهران در اینستاگرامش نوشت: «سرمايه» و «كارآفرين» دو عامل اصلی توسعه هر كشوری به شمار می آید. حاكميت و سياستگذار هم مكلف است كه محيط كسب وكار را به شكلی اداره كند كه افراد مشتاق به سرمايه گذاری شوند. گرچه بارها به موانع كسب وكار در اقتصاد ايران اشاره شده ولی جای تاسف اينكه هيچ اقدام روشنی برای بهبود امور صورت نگرفته است.

خوانساری ادامه داد: به فكر افتاديم كه شايد بهتر است برای اينكه صدای كارآفرينان را به گوش سياستگذاران برسانيم، سراغ توليد مستند برويم و با كمک مستندسازان كاربلد به صدای جامعه اقتصادی پژواكی بيشتر بدهيم.

او افزود: امسال سه مستند تولید مشترک میان اتاق بازرگانی تهران و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در جشنواره سینما حقیقت رونمایی می شود. مستند «ف.الف» به مسئله فساد ناشی از توزیع ارز ۴۲۰۰ تومانی می پردازد، مستند «زیر این چتر باران می بارد» نارسایی های سازمان تامین اجتماعی را بازگو می کند و مستند «راه ناتمام» درباره زندگی و فعالیت های کارآفرین برجسته کشور مرحوم اصغر قندچی است.

جشنواره سینما حقیقت، از 25 آذر ماه تا دوم دی ماه به صورت آنلاین برگزار می شود. در بخش کارآفرینی این جشنواره 16 فیلم مستند نمایش داده می شود.

منبع:اتاق تهراننظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :